Германският шампион Байер (Леверкузен) постави рекорд и се класира за финала в Лига Европа, след като отстрани Рома.

10.05.2024 10:31

Байер (Леверкузен) - Аталанта е финалът в Лига Европа

Видян 2122 пъти | Коментари 0

Германският шампион Байер (Леверкузен) постави рекорд и се класира за финала в Лига Европа, след като отстрани Рома. На своя стадион Байер направи 2:2 с италианците, въпреки че изоставаше с 0:2 до 82-ата минута.

Леандро Паредес се разписа два пъти за Рома в 43-ата и 66-ата минута, но след това съотборникът му Джанлука Манчини си вкара автогол в 82-ата. В седмата минута на добавеното време Йосип Станишич изравни, с което спаси Байер от първа загуба за сезона.

С общ резултат 4:2 Байер отстранява Рома.

Германският отбор вече е непобеден в 49 поредни мача, като постави рекорд. Той изпреварва Бенфика (1963-65) за най-дълга серия без загуби след Втората световна война.

Във финала Байер ще срещне Аталанта, който разгроми Олимпик (Марсилия) с 3:0 като домакин. Първият мач беше завършил 1:1, но в Бергамо италианците бяха по-добри, като спечелиха с голове на Адемола Лукман в 30-ата, Матео Руджери в 52-ата и Ел Билал Туре в петата минута на добавеното време.

Двубоят за титлата е на 22 май в Дъблин.

В Лигата на конференциите във финала ще играят Олимпиакос и Фиорентина. Италианският тим се класира за последния мач още в сряда след 1:1 с Брюж.

Олимпиакос пък победи Астън Вила с 2:0 и продължи отличното си представяне, след като беше спечелил първата среща с 4:2. За Олимпиакос това ще бъде първи европейски финал в историята, а той ще се играе в Атина на 29 май.

бТВ Синема 26 май 21:00ч.