Реал (Мадрид) допълни полуфиналите в Шампионската лига, след като отстрани Манчестър Сити с дузпи.

18.04.2024 10:09

Реал отстрани Сити след драма с дузпи, Байерн също продължава

Видян 1835 пъти | Коментари 0

Реал Мадрид допълни полуфиналите в Шампионската лига, след като отстрани Манчестър Сити с дузпи. Двубоят на стадион Етихад в Манчестър завърши 1:1 в редовното време, както и 4:4 в общия резултат. При ударите от бялата точка играчите на Реал бяха точни при четири от тях срещу три за гражданите.

Срещата между двата последни носители на отличието Реал (2022 г.) и Сити (2023 г.) предложи много зрелищни моменти. Гостите от Испания играха по-добре през първата част, като бразилецът Родриго откри в 12-ата минута.

Той беше точен след грешка в защитата на Сити.

След почивката гражданите вдигнаха темпото, притиснаха съперника си и буквално обсадиха вратата му. Реал постепенно отстъпваше и заложи само на контраатаки. След 70-ата минута испанците се прибраха плътно и по този начин оставиха Сити да разиграва прекалено спокойно.

В 76-ата минута Кевин де Бройне изравни след грешка в защитата на Реал. Антонио Рюдигер опита да избие топката, но вместо това я заложи пред Де Бройне, който реализира без проблем - 1:1.

До края на редовното време Сити имаше още три отлични шанса за гол, като два от тях пропусна Де Бройне. Попадения обаче не паднаха и така двубоят влезе в продължения, в които гражданите притиснаха Реал, но испанският тим оцеля.

При дузпите Лука Модрич изпусна още първата за Реал, но всички останали бяха точни. За Сити лековато изпълниха Бернардо Силва и Матео Ковачич, което натежа за крайния резултат.

В другия мач Байерн Мюнхен победи Арсенал и се класира на полуфинал в Шампионската лига. На своя Алианц Арена баварците спечелиха след гол на Йошуа Кимих в 63-ата минута.

С общ резултат 3:2 германският отбор стига до фазата на четирите най-добри.

За Байерн това е първо класиране на полуфинал от 2020 г., когато тимът спечели турнира.

Германският тим игра по-добре от Арсенал, имаше повече възможности и ограничи Арсенал в атака.

Млада семейна двойка е на излет в планината. Седнали са на тревата и си припомнят годините, в които още не са били женени. До тях си играе шестгодишният им син.

- Помниш ли, мила, на това място сме идвали преди седем години и точно тук правихме любов…

- Аз къде бях по това време, татко? – прекъсва го детето.

- Как да ти кажа, моето момче, на идване те носех аз, на връщане – майка ти!