Разпръсната отрова в пловдивския квартал Прослав вдигна на крак родители с малки деца. От няколко дни жителите на улица Елин Пелин 1 осъмват заобиколени от трупове на кучета и котки под терасите си. Хората предполагат, че някой е разхвърлял отрова в междублоковите пространства.
От събота до сега са намерени мъртви шест кучета, с пяна на устата, съобщи шефът на Сдружението за защита на животните Георги Сербезов, цитиран от БГНЕС. Според него отровата е разпръсната умишлено, за да се умъртвят бездомните песове. Това не е първия такъв случай. Въпреки сигналите на Сербезов институциите оставали безучастни. Хората от блока обаче са потресени и ужасени, защото покрай труповете преминават децата им. От Сдружението са категорични, че животните не са били болни, а са убити.
Умрелите кучета и котки са извозени към Екарисажа, съобщи главният еколог на Пловдив Христо Минков.
19min.bg си запазва правото да изтрива коментари, които не спазват добрия тон.
Толерира се използването на кирилица.
Ebal sam maikata na vs prirodoza6titnici ,kato ku4etata koito 6te "nagostq"
БРАВО!
Проблема е толкова ясен !!! Ако няма кучета по улиците И да има строг контрол и наказания за собствениците на кучета, които тормозят обществото няма да има проблеми ! Но явно има доста пари за крадене с тези кучета и затова закона е толкова ЗЛЕ !! За мен е престъпен !! Чудя се само как нормалните хора не можем да се справим с кучкарите и как тази държава не защитава гражданите си и децата си а се занимава с кучета. А ВСЕКИ яде пържоли, да не говорим и риба .... --> да не би кучето да е свещено животно в БГ. Засега май само отрова - ксилитол - хем БЕЗВРЕДНА за хора и деца !!! - хем ефективна !!
bTV Action 09 юни 00:00ч.
В ролите: Корбин Бърнсън, Сюзан Дей, Лари Дрейк, Ричард А. Дайсарт, Мишел Грин