30.04.2016 09:04

Топалов сдаде титлата в Ставангер

Видян 1549 пъти | Коментари 0

Веселин Топалов завърши реми с Владимир Крамник от Русия в партия от последния, 9-ти кръг на супертурнира по шахмат в норвежкия град Ставангер. Топалов, който игра с белите фигури, се съгласи на реми на 60-ия ход със своя стар съперник, а може би и личен неприятел Владимир Крамник, предаде БНР.

Така Веселин Топалов, който спечели турнира в Ставангер през миналата година, сега завърши на 5-то място с 5 точки. Победител тази година стана действащият световен шампион Магнус Карлсен от Норвегия с 6 точки, следван от Левон Аронян от Армения - 5,5 точки, Максим Вашие-Лаграв от Франция, Веселин Топалов и Владимир Крамник по 5 точки. При равен брой точки в крайното класиране се вземат предвид допълнителни показатели от представянето на шахматистите в турнира.