17.08.2018 09:33

Зенит изхвърли съперник след обрат с 9 гола

Видян 1961 пъти | Коментари 0

Руският "Зенит" (Санкт Петербург) бе отписан от мнозина след загубата с 0:4 в първия мач от "Динамо" (Минск) като гост в третия квалификационен кръг.

Грандът обаче изигра изключителен реванш, в който победи с 8:1 след продължения, а развоят, колкото може да се нарече подвиг, толкова и безумие заради представянето на съперника.

До 66-а минута "Зенит" водеше с 2:0 след голове на Паредес и Нобоа, но в 72-а минута аржентинецът, който откри резултата, беше изгонен с втори жълт картон.

Така задачата за руснаците изглеждаше почти невъзможна до края, защото им трябваха още две попадения с човек по-малко, но те с лекота паднаха съответно три и шест минути по-късно.

Реализира ги героят на националния отбор от Мондиала - Артьом Дзюба.

Така при 4:0 мачът влезе в продължения и в 99-а минута "Динамо" вкара на теория важен гол за 1:4 чрез ганаеца Сейду Яхая.

Попадението означаваше, че "Зенит" пак с човек по-малко се нуждае от две попадения, за да се класира за плейофите.

Източник: Дир.бг.